Paplitus ekologiškumo bangai dauguma mūsų pasimetame, kur ir kiek iš tiesų to ekologiškumo yra. Tai tapo tarsi savotiška mada, tačiau ne visada lengva suprasti, kuo ekologiškos prekės skiriasi nuo paprastų. Ekologiška produkcija išsiskiria ne tik sudėtinėmis savybėmis, iš ko jos pagamintos, tačiau ir gamybos būdu. Taigi apačioje surašyti pagrindiniai skirtumai tarp įprasto laminato ir ekologiško (HDM, FALQUON - Vokietija).
Skiriasi gamybos technologija. Įprastos laminuotos grindys gaminamos naudojant itin aukštą, apie 280 C, temperatūrą, todėl jų gamybos metu kyla karšti garai, taip pat sunaudojama daug energijos ir į aplinką gali išskirti teršalai. Tuo tarpu ekologiškai švarios laminuotos grindys gaminamos naudojant specialius elektronų spindulius, kurių dėka aukšta temperatūra nereikalinga. Dėl to į aplinką neišsiskiria karšti garai, o dėl naudojamų natūralių medžiagų kenksmingų medžiagų į aplinką neišskiriama.
Skirtingos sudėtinės dalys. Įprastų laminuotų grindų paviršius gaminamas iš melamino dervos, kuri naudojama ir plastiko gamyboje. Laminuotų grindų atsparumo klasei padidinti naudojamas didesnis melamino kiekis, raštui išgauti bei suklijuoti visus sluoksnius naudojamas specialus karštas presas, išskiriantis itin karštus garus. Ekologiško laminato viršutiniame sluoksnyje nėra formaldehido, klijų, plastiko bei kitų kenksmingų medžiagų, o atsparumo klasę suteikia natūralaus mineralo korundo kiekis. HDF plokštėje esantis formaldehido kiekis yra tik toks, koks randamas natūralioje medienoje, o per elektrono spinduliais sutvirtiną paviršių esant grindiniam šildymui ar prikaitinus saulei į paviršių visiškai neprasiskverbia.
Savybių skirtumai. Melamino paviršius yra atsparus drėgmei, pakankamai atsparus smūgiams bei įbrėžimams, atkartoja įvairios medienos raštus, tačiau nėra toks pat stiprus kaip akrilinis paviršius, nes melaminas už akrilą su natūraliu mineralu korundu yra minkštesnis, o akrilinis paviršius yra sunkiau pažeidžiamas. Taip pat svarbu paminėti, kad akrilinis paviršius visiškai nepraleidžia drėgmės, dėl itin stipraus antistatiko nepritraukia dulkių ir yra itin lengvai valomas. Vienintelė galimybė drėgmei patekti po laminatu yra per siūles, tačiau šis laminatas turi specialų drėgmę sugeriantį sluoksnį, kurio dėka drėgmė laikui bėgant išgaruoja. Daugelis žmonių, rinkdamiesi grindų dangą, turi keletą baimių, susijusių su laminatu. Nors šios baimės yra pagrįstos, tačiau atkreipus dėmesį į keletą aspektų – galima išsirinkti tokias grindis, kurios neturės baimę keliančių trūkumų.
Šaltumo baimė. Dauguma žmonių bijo laminato šaltumo, tad svarbu yra ir tai, jog ekologiškas laminatas dėl natūralių medžiagų ilgiau išlaiko natūralią šilumą, stipriai neatšąla, o vaikštant basomis ant jo nelieka pėdų žymių, šiltas tartum natūrali mediena.
Girgždėjimo baimė. Dar vienas svarbus akcentas yra baimė, jog laminatas girgždės. Iš tiesų prastesnės kokybės arba blogai sudėtos laminuotos grindys turi savybę girgždėti, tačiau ekologiškos laminuotos grindys dėl natūralių medžiagų sudėtos negirgžda, o dėl ant HDF plokštės esančios specialios garso izoliacijos laminatas yra 50 proc. tylesnis už įprastinį.
Ekologiškos vokiškos laminuotos grindys jau beveik 20 metų yra Vokietijos bei kitų šalių rinkoje ir gydytojų pripažintos kaip vienos sveikiausių itin alergiškiems žmonėms grindų dangų. Tokios laminuotos grindys idealiai tinka ir vaikų kambariams, miegamiesiems, dėl atsparumo drėgmei – virtuvei, o dėl originalių dekorų bei atsparumo braižymuisi – tiesiog puikiai tinka svetainei ar biurui. Taip pat ekologiškos laminuotos grindys tinkamos visiems, kurie nori ne tik turėti gražų interjerą, bet ir gyventi sveikoje aplinkoje.